Oyun Terapisi

Yetişkinler sorunlarını konuşarak anlatabilirler ancak küçük çocuklar için bu oldukça zordur. Oyun, çocuğun dilidir ve oyun oynamanın derin anlamı vardır. Oyun aracılıyla, çocuğun zihnini meşgul eden olumsuz durumlar ve duygular anlaşılır.

Oyun, çocuğun duygularını dışa vurmasını sağlar. Terapide çocuğun güçlü yanları vurgulanır ve çocuk olumsuz yaşantılarının ya da negatif duygularının üstesinden gelmeyi öğrenir. Oyun terapisi ile çocuğun kendini ifade etmesi, sorunlarının farkına varması, içgörüsü artması, sorumluluk alması ve yeniden yapılandırılması amaçlanır.

Bu terapi, duygusal sorunları olan çocuklar için etkili bir yöntemdir ve genelde özgüven problemi yaşayan, korkuları olan, anne-babası boşanan çocuklarda ve benzeri sorunlarda önerilir.

Çocuk dış dünyada karşılaştığı sorunları çözme becerisi geliştiyse ve bu iyilik hali en az 1 ay devamlılık gösteriyorsa terapi sonlandırılır. Oyun terapisinin hiçbir zararı yoktur, sorun yaşamayan çocukların özgüvenini arttığı tespit edilmiştir.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp