Çocuğunuz okusun

Çocuğunuzun okuma alışkanlığı edinmesi için öneriler:

Erken çocukluk yıllarında başlayın

Günümüzdeki çocuklar televizyon ve bilgisayar(oyunları) ile çok fazla vakit geçirmekteler. Çocuğunuzun önceliği kitap olmasını istiyorsanız, o daha çok küçükken ona kitap okumalısınız. Örneğin, bir yaşındaki çocuğunuza hem kitap okuyup hem de birlikte resimlere bakabilirsiniz.

Düzenli okuyun

İstikrarlı okumak, çok okumaktan daha iyidir. Çocuğunuzun okuma gelişim için her gün 10 dakika okuyun ve tatil zamanlarında ara vermeyin.

Güzel bir kitap seçin

Kitabın rakipleri çoktur. Çocuğun, oyundan kitap okumaya geçiş yapabilmesi için ilgi duyduğu kitap alınmalıdır. Hayali kitaplar haricinde birçok konu üzerine yazılmış bilgi kitapları var. Çocuğunuza okumak istediği kitabı kendine seçtirin.

Ertelemeyin

Anne- babanın önceliği farklı olursa, çocuğa da okumanın çok önemli olmadığının mesajını verirler. Bu nedenle okumayı ertelemeyin.

Çocuğunuza okuyun

Çocuğunuz kendisi iyi okuyabilse bile ona okumaktan vazgeçmeyin. Çocuklar kendilerine kitap okunmasından çok hoşlanırlar. Ayrıca dinleme becerileri ve kelime darağacını geliştirmek için faydalı olacaktır.

Kitap hayatın parçası olsun

Çocuğunuzla düzenli olarak kütüphaneye ya da kitapçıya birlikte gidin. Böylece kitapların ve okumanın önemini aşılarsınız. Kim bilir kitap alışverişi zamanla çocuğunuz için keyifli saatler olacaktır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.