Yetişkin (birey) ile çalışmalarımızda:

Yetişkinlerde genelde entegratif/eklektik psikoterapi (bütüncül yaklaşım) ile çalışılmaktadır. Bu tek bir terapi ekolüne (terapi tekniğine) bağlı kalınmadığı anlamına gelir. Kişinin durumu, ihtiyacı ve terapiden beklentileri değerlendirilir ve bunun doğrultusunda bir çalışma planı yapılır. Hangi terapi teknikleri ile çalışılacağı kişinin kendisine açıklanılır.

Aile ve Çocuk ile çalışmalarımızda:

Işık Seli - Seher SAYANHer aile ve her çocuk orijinaldir. Bu nedenle aileden ve okuldan ayrıntılı bilgi alınır. Gerekli durumlarda zeka, gelişim, görsel algı, dikkat vs. ölçen testler yapılır. Ailenin katılımıyla, anne- baba danışmanlığı ve işlevsel aile tutumları çalışılır.

Aile içi çatışmalarda, aile terapisi yapılırken, çocuk ya da ergenle bireysel terapi yapılır. Çocuğun yapısına, yaşına ve sorununa uygun terapi yöntemi önerilir. Bireysel tedavi yöntemleri: (bilişsel) davranışçı terapi, çözüm odaklı terapi, oyun terapisi (çocuk merkezli, yönlendirilmemiş, filial ve kognitif), EMDR (göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme), iç görü ve farkındalık kazanmaya yönelik dinamik psikoterapi uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda, çocukla ilgili kurum ve uzmanlara (pediyatrist, çocuk psikiyatrisi, çocuk nöroloğu vb.) yönlendirilir.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp